Upravit stránku

 Z jakých základů vyrostla naše společnost?

Společnost Alba Waste a.s. byla založena v roce 2011 nákupem společnosti Alba spol. s.r.o., která byla založena již v roce 1992 jako rodinná firma, máme za sebou tedy téměř třicetiletou historii v oblasti nakládání s odpady.

 

Neželezných kovů zpracujeme ročně cca  20 000tun a železných kovů cca 35 000tun.

Mezi nejčastěji zpracovávané neželezné kovy na naší provozovně patří hliník, měď, mosaz a nerez.

Veškeré kovy se na provozovně v Kostěnicích zpracovávají na moderních technologiích, kovy se následně dodávají do hutí v ČR i celé EU. Pro některé hutě jsme se stali klíčovými dodavateli vstupních surovin.

V ČR jsme se v roce 2014 stali významnými zpracovateli AlFe vodičů (ocelohliníková lana vysokého napětí), naši dodavatele AlFe vodičů jsou energetické firmy, pro které jsme se po několikaleté spolupráci stali stabilními partnery. AlFe vodičů každoročně zpracujeme okolo 3 000tun.

Na začátku roku 2017 jsme po několikaměsíčním budování zprovoznili linku na zpracování kompozitních materiálů  plast - kov a kabelů s kapacitou zpracování 15 000tun ročně.

Výstupní granuláty dodáváme předním zpracovatelům v celé EU i mimo ni. 

Zpracování, separace a třídění podléhá přísným vnitropodnikovým normám a platným vyhláškám ČR, společnost Alba Waste a.s. je držitelem certifikátu ISO 9001:2015 a ISO 14001:2015.

Také disponujeme moderní svozovou technikou - celkově provozujeme 9 nákladních automobilů s cca 300 kontejnery, tři nákladní automobily mají hydraulickou ruku na nakládku odpadu.

Alba Waste a.s. je silnou a stabilní společností s mnohaletou zkušeností, která zná potřeby svých zákazníku - dodavatelů.

 

Naše práce vyrůstá z dlouholetých zkušeností. Železné a neželezné kovy zpracováváme více jak 25let. 
Dvůr s odpadem a paletami

Co patří mezi naše hlavní činnosti?

  • Úprava a zpracování neželezných kovů 20 000 t/rok.
  • Úprava a zpracování železných kovů 35 000 t/rok.
  • Zpracování Cu kabelů 15 000 t/rok.
  • Zpracování AlFe lan 3 000 t/rok.
  • Obchod a zpracování papírového odpadu 9 000 t/rok..
  • Likvidace nebezpečných odpadů.
  • Pronájem kontejnerů a autodoprava.
  • Měděný odpad
  • Želežný odpad, disky z kol aut
  • Zpracovaný měděný odpad na měděné drátky

Na vzdělání záleží

Proto jsme součástí výzvy "PODNIKOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ II", která je spolufinancována Evropskou unií. Co je jejím cílem? Především zvýšení a rozšiřování znalostí a dovedností zaměstnanců, a tak zajistit dokonalý soulad jejich kompetencí s požadavky a náplní vykonávané pracovní činnosti. Tato výzva je součástí v programu OP Zaměstnanost 2014-2020 a jejím řídícím orgánem je Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

Rok 2021 se blíží! A s ním i završení a ukončení zmíněného projektu, který skončí již příští rok. Jste zvědaví, jakých výsledků jsme dosáhli? My také, proto se nebojte, že by vám něco uniklo. Všechny výstupy a informace budeme prezentovat na našich stránkách, kde se s nimi seznámíte do toho posledního detailu.

Hranice překročeny

Při rozmanité spolupráci se firmě podařilo překročit hranice České republiky. Firma spolupracuje s tuzemskými firmami, nadnárodními společnostmi, hutěmi, slévárnami a spalovnami. Pro některé společnosti se dokonce stala firma klíčovými dodavateli. A díky čemu? Maximálním zhodnocením odpadů a druhotných surovin všech svých partnerů.

ALBA WASTE a. s. je držitelem certifikátů:  ISO 9001 : 2015 a ISO 14001 : 2015.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti